להזמנות 050-7447764
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
מאמרים

איטום

איטום – החלק החשוב ביותר בבית!אם תשאלו אנשים מהו החלק החשוב ביותר בתהליך הבנייה של בית חדש, תקבלו תשובות מגוונות. יהיו מי שיחשבו על היסודות והבנייה היציבה; יהיו מי שידברו על הגגות; יהיו מי שיחשבו דווקא על פני הדירה, ויציינו שהמטבח הוא החלק החשוב ביותר. אך למעשה, החלק החשוב והמשמעותי ביותר בבנייה של כל מבנה הוא דווקא החלק שבו אנשים רבים נוטים לזלזל – איטום.

איטום מבנים
איטום הוא אחד השלבים החשובים ביותר בכל סוגי הבנייה. האיטום הוא תהליך אשר מונע חדירה של מים אל תוך המבנה, ובאופן כללי למקומות שאליהם הם לא אמורים להגיע. מוצרי איטום קיימים בכל חלק של הבית. גגות המבנים נאטמים מפני חדירה של גשם; החלונות והדלתות נאטמים באותה סיבה. קירות המרתף זקוקים לאיטום כנגד מי תהום; אמבטיות וכיורים מותקנים עם אביזרי איטום על מנת למנוע נזילות למקומות לא רצויים; כל ברז מותקן עם גומיות איטום המונעות נזילה, וכך גם כל חלקי הצנרת. המים נוטים לנזול ולחדור לכל מקום שאינו מוגן, ואף שמים כשלעצמם הם ברכה, ואנו זקוקים להם בכל יום ובכל זמן, הרי שבמקומות הלא מתאימים, הם מהווים נזק של ממש. הצטברות של מים במקומות לא רצויים עלולה להוביל לנזילה מציקה, להתפתחות של עובש אשר מזיק לבריאותם של בני הבית, ובמקרים חמורים במיוחד – אף ליצירה של ריקבון בקירות וביסודות המבנה, מה שעלול להוביל לנזק של ממש במבנה עצמו.

עבודות איטום
עבודות האיטום השונות נעשות על ידי בעלי מקצוע העוסקים בתחום. כאשר מדובר על איטום של צנרת או של כלים סניטריים, האיטום הוא חלק מתפקידו של האינסטלטור אשר מתקין אותם. כאשר מדובר באיטום של המבנה עצמו – קירות, רצפות, גגות וכן הלאה, מדובר בתפקיד בפני עצמו, אשר משתלב בתוך כל עבודות הבנייה. אם אתם נמצאים בתהליך של בנייה של מבנה חדש, או שיפות של הדירה שלכם, ודאו שהקבלן אשר מפקח על העבודות דואג לאיש מקצוע בתחום האיטום, ולביצוע נכון ומקצועי של האיטום. איטום לא איכותי אינו ממלא את מטרתו, ולעיתים אף גורם לנזק רב יותר, כך שחשוב להיעזר באיש מקצוע.

חזרה למאמרים