להזמנות 050-7447764
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
מאמרים

בדיקת רטיבות ובדק בית - מה זה אומר?

בדק בית הוא תהליך חשוב, שמהווה חלק משמעותי מרכישה של דירה חדשה מקבלן. כאשר אתם רוכשים דירה חדשה, אתם בודקים שהיא מתאימה לצרכים שלכם - שהגודל שלה מתאים לכם, המיקום שלה, החלוקה הפנימית שלה וכן הלאה. חשוב לבדוק גם את הבטיחות של הדירה, ואת איכות הבניה שלה. בדק בית הוא התהליך המוודא שהדירה בנויה היטב. נכנסים לדירה חדשה? עליכם לוודא שהכל תקין - צרו קשר עם חברת בדק בית.

האם באמת צריך בדק בית?
כאשר אדם מן השורה נכנס לדירה חדשה שזה עתה נבנתה, הוא עשוי לראות ליקויי בנייה מסוימים אשר בולטים מאד לעין, אך אלה, לרוב, לא קיימים בדירות סטנדרטיות. לעומת זאת, ליקויים נסתרים רבים אכן יהיו קיימים, אך על מנת לזהות אותם, יש צורך בבדיקה של איש מקצוע המתמחה בתחום. לכן חשוב מאד לבצע בדק בית טרם הכניסה לדירה.

בדיקת רטיבות וביקורת מבניםאם לא ערכתם בדק בית לפני הרכישה, מומלץ וחשוב לבצע אותו גם לאחר שנכנסתם לדירה, משום שישנם ליקויי בנייה רבים שהקבלן יהיה אחראי עליהם גם כעבור תקופה של מספר שנים מהכניסה לדירה. בדק בית צריך, כאמור, להיעשות על ידי איש מקצוע. בדק הבית כולל בדיקה ידנית ובדיקה באמצעות מכשור מיוחד, על מנת לזהות ליקויים מבניים אם קיימים, בעיות של רטיבות ואיטום, וכן הלאה - ולכן נעשית בין היתר גם בדיקת רטיבות מקיפה לנכס.

באמצעות בדיקה מקצועית, ניתן לגלות לעיתים ליקויים חמורים אשר הופכים את הדירה ללא בטיחותית עבור הדיירים העומדים לגור בה, כמו גם ליקויים קלים יותר אשר מורידים מאיכות החיים בדירה. לאחר הבדיקה, ניתן לדרוש מן הקבלן לתקן את הליקויים שהתגלו, ולעיתים אף לשלם פיצוי על ליקויים קיימים שלא ניתן לתקן. מעוניינים לבצע בדק בית? עליכם ליצור קשר עם מהנדס או אדריכל המומחה בתחום של ביקורת מבנים, לקבל לוח הזמנים, להזמינו לביצוע בדיקת ליקויים, לקבל חוות דעת הנדסית ולפעול ביחד איתו מול הקבלן המבצע לתיקון הליקויים. פשוט וחשוב.

חזרה למאמרים