להזמנות 050-7447764
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
מאמרים

וילונות - פריט המעצב את הבית

ישנם פריטים רבים שמעצבים את החלל הפנימי של הבית שלנו והמשרד. פריטים אלו הינם מגוונים ורבים מאוד, החל מהריהוט של הבית ועד לצבע הקירות, החלונות, הריצוף וכדומה. פריט אחד דומיננטי מאוד  שלא רבים מרבים לדבר עליו ולעסוק בו הוא וילונות. וילונות הינן אחד הפריטים הבולטים ביותר בשטח החלל הפנימי ויחד עם זאת אינם מקבלים את היחס ההולם ביחס לכמות ההשפעה שלהם על האווירה ועל עיצוב הבית והמשרד.

למעשה כאשר מודדים השפעה שלאלמנט כלשהו על החלל במסגרת של עיצוב פנים, מה שצריך לבדוק הוא אחוז מתוך שטח החלל הפנימי. לדוגמא: בחלל פתוח ריצוף תופס כמעט שלושים  וחמש אחוז ממראה החדר, לעומת זאת הקירות קצת פחות והתקרה בדיוק כמו הריצוף. כך שאם נבחן את נוכחותם של וילונות בחלל הבית נראה שיש להם השפעה רבה מאוד.

וילונות בד

ישנם סוגים שונים של וילונות, אחד הסוגים הפופולאריים ביותר הינם וילונות בד. וילונות בד מוכרים בשל היותם נפוצים מאוד בבתים ישראלים. רבים משתמשים באותם וילונות לצורך וילונות לסלון. נהוג בדרך כלל שווילונות בד יהיה וילון כנף, כאשר כנף נושקת אחת לשנייה על מנת ליצור איטום מפני אור או חציצה של החלון כלפי חוץ ופנים. 

וילון ונציאני

וילון ונציאני הינו וילון הבנוי בצורה של שלבים, לעיתים השלבים הללו יכולים להיות מעץ, מפלסטיק, ויכולים להיות גם מאלומיניום. לאלו מכם שמעוניינים לשדרג את המטבח, לעצב את המטבח בפריטים חדשים, וילון ונציאני הוא וילון ממתאים מאוד למטבחים. היתרון הגדול של וילון ונציאני הוא המראה שלו. וילונות אלו משדרים מראה אסתטי ויפה. כמו כן הווילון יכול להיות מוסט לגמרי כלפי מעלה כך שהוא כאילו אינו קיים, בניגוד לווילונות בד אשר הווילונות תמיד יהיו נוכחים גם בזמן קיפול. נהוג להשתמש בוילון ונציאני במשרדים ובמקומות רשמיים, וכן במקומות בהם לא ניתן להשתמש בבד, כגון בחלונות מטבח.

וילון רומאי

וילון רומאי נקרא כך על שם שיוחס למעשה לשימוש עתיק מאוד בתקופת רומא העתיקה. וילון רומאי עובד במנגנון פשוט מאוד לפעולה, וילון רומאי הוא בד בצבעים שונים שמשיכת חוט פורסת אותו כלפי מטה ומשיכה באופן אחר גוללת אותו ממעלה.

חזרה למאמרים