להזמנות 050-7447764
נגישות
 • ניווט מקלדת
 • צבעוניות חד-גוונית
 • צבעוניות הפוך
 • A- A- A
מאמרים

ליטוש רצפות

ליטוש רצפות - לתוצאה מבריקה ביותר!

ליטוש רצפות מתבצע לאחר ריצוף הבית באריחים חדשים או לאחר שימוש ממושך ברצפה. מטרת הליטוש להסיר מן הרצפה כתמים ולכלוכים ולהחזיר לה את הברק הראשוני.

בכתבה שלפנינו נסביר איך עושים ליטוש רצפות ואיפה כדאי.

פעולת ליטוש רצפות

ליטוש רצפות נעשה בשני מוקדים עיקריים:

 1. כאשר הרצף מסיים להניח את האריחים על הרצפה עדיין הרצפה לא מושלמת. אי אפשר לסיים את הריצוף בצורה אחידה ותמיד יהיו אי אלה אי דיוקים בהפרשי הגובה. כמו כן בגלל המכשור הכבד שמשתמשים במהלך הבניה או השיפוצים נוצרים שריטות על הרצפה ונדבקים עליו  חומרים ולכלוכים. זה יוצר צורך לעשות ליטוש רצפות, להחזיר לרצפה את האחידות ולגלות את הברק שמסתתר עליה בצורתה המקורית.

 2. לאחר שימוש ברצפה משך תקופה ארוכה של חודשים או שנים, מצטברת שכבת אבק ולכלוך שקשה להסיר. אי אפשר לנקות את הלכלוך הזה באמצעים רגילים היות והוא נדבק ומחלחל בפנים. לפעמים נשפכים נוזלים שונים על הרצפה או מים שחודרים פנימה במהלך השטיפה, מים אלה לא מתייבשים אף פעם אלא מותירים אחריהם סימן.

מהלך ליטוש רצפות

 • יישור פני הרצפה בעזרת מכשיר אבן שגורם להיות ישרה ואחידה.

 • באמצעות מכשיר דיסק המצויד באבן יהלום מנקים את החריצים שבין האריחים ומוציאים משם את הלכלוך והחומרים שנכנסו בפנים.

 • ממלאים את הרווחים בדבק מיוחד ובצבע בגוון מתאים.

 • מלטשים את הרצפה היטב ומסירים ממנה את השכבה העליונה, תחתיה מתגלה שכבה נוצצת של אבן, חפה מכל לכלוך וכתם על הרצפה.

 • לאחר ייבוש הרצפה באופן סופי ובדרך כלל כעבור מספר ימים מורחים שכבת סילר על הרצפה כדי להגן עליה מפני כתמים אפשריים. סילר זה יוצר שכבת איטום מפני חדירת נוזלים בלתי רצויים ושומר על הברק לאורך ימים.

התוצאה המבריקה

לאחר ביצוע פעולת ליטוש רצפות מתקבלת רצפה נוצצת ומבריקה. אי אפשר להשוות בין הרצפה שהיתה לפני הליטוש לבין המראה שלה אחר כך. הרצפה מבריקה ואחידה, ומשרה על כל החדר תחושת נקיון נעימה. המראה הופך להיות יפה יוקרתי ומשובח עם ניחוח ערב של ברק.

איפה עושים ליטוש רצפות?

מרכז הפוליש בישראל מבצעת ליטוש רצפות בצורה מקצועית ומיוחדת. אנחנו מיומנים בעבודה זו ויודעים לתת לכל רצפה את היחס הנכון שלה. כי צריך לדעת להבחין בין סוגי הרצפות השונים מה מתאים לעשות ואיזה ליטוש כדאי. לא כל חומר מתאים לכל אבן, ולא תמיד יש לבצע את כל שלבי הליטוש מתחילתם ועד סופם.

רק עבודה של אנשי צוות מיומנים של מרכז הפוליש בישראל מבטיח תוצאה מבריקה עם אחריות מלאה לתוצאות שלהם!
 

קראו עוד על: ליטוש קירות
קראו עוד על: ליטוש רצפות

 

חזרה למאמרים