להזמנות 050-7447764
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
מאמרים

סוגים שונים של הרצאות

מה אתם יודעים על הרצאות? הידעתם למשל כי הרצאות עוטפות אותנו בכל גיל וכמעט בכל מצב, החל מהרגע הלידה כמעט ועד לזקנה? הרצאות הן חלק בלתי נפרד מחיינו. חיינו בשעות הפנאי וחיינו בזמני עבודה ולמידה.

סוגים שונים של הרצאותהרצאות לילדים ופעוטות

גם ילדים ופעוטות חשופים להרצאות. אמנם סוג ההרצאות שלהם אינו הסוג הפופולארי בו עומד מולם מרצה משופם ומרצה בכבדות על נושא כלשהו אך ללא ספק גם כוכבי הטלוויזיה שהם רואים מולם כל יום או בהופעות הם מרצים לכל דבר. הרצאות לילדים יהיו מלוות בשירים בדיחות והצגות אך ההבדל בין הרצאות לילדים למבוגרים הינה רק בצורה, גם למבוגרים יש לספר בדיחות בזמן הרצאות וגם להם צריך להציג מצגות מעניינות על מנת למשוך את תשומת הלב שלהם. בסוף זה עניין של העברת מסר וידע, וגם ילדים חשופים לסוג כזה של למידה והוראה, בדרכם שלהם.

הרצאות לבני נוער

מדהים לראות כיצד מבוגרים אינם מאמינים של בני נוער יכולים להיות חשופים להרצאות. הרצאות נשמעות כמו מוצר מדף יבש שאינו יכול לעמוד בסטנדרט הקופצני והמהיר של בני הנוער. למעשה המציאות אחרת. על אף שהיה ניתן לחשוב שבני הנוער אינם פתוחים לשמוע הרצאה, ולכן אין טעם להציג להם הרצאות כלל וכלל, הרי שהמציאות מראה אחרת לגמרי. בני נוער אוהבים מאוד לשמוע הרצאות, אולם ישנו הבדל אחד מהותי בין בני נוער לבין מבוגרים.

בעוד למבוגרים יש אנרגיות וסבלנות לשאת הרצאה משעממת מבלי להפגין זאת כלפי חוץ, הנוער חייב שההרצאה תהיה מעניינית שתעסוק בנושאים שהוא אוהב, בנושאים שנוגעים אליו. לדוגמא, הרצאות טובות לנוער תהיה על יחסים בינו לבינה, על ביטחון עצמי, על העצמה, על התמודדות עם האתגרים שלהם ועם מה שבוער להם באמת. כך הם ישמעו בשקיקה את ההרצאה.

הרצאות למבוגרים ובני גיל השלישי

מבוגרים עשויים ליהנות מהרצאות אינטלקטואליות, הרצאות אלו יכולות לעסוק בנושאים כגון היסטוריה, דת, פוליטיקה, צבא וכן בנושאים כלכליים ופיננסיים שיכולים להעסיק מאוד אנשים מבוגרים. חשוב שגם למבוגרים המרצים יהיו מקצועיים, סוחפים ומעניינים. אחרת גם הם לא יהיו מעוניינים בהרצאה ויביעו מידה מסוימת של חוסר רצון לשמוע את ההרצאה.

חזרה למאמרים