להזמנות 050-7447764
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A- A- A
מאמרים

בחירת רהיטים לבית

בית ריק, גדול ומעוצה ככל שהוא הוא חסר מהות ואופי. מה שמעניק לבית את המהות שלו, את האמירה ואת הזהות שלו כבית הוא הריהוט הממלא אותו. באמצעות התבוננות בריהוט הבית אפשר לזהות מהי האישיות של הבית, למי הוא מיועד, מי חי  בו ובמה הוא מאמין. הריהוט הם התוכן הפנימי של הבית ומעבר לתפקידים הפונקציונליים שהוא מייצג הוא מהווה את העיצוב והשפה של הבית.

ברוב הבתים קיים ריהוט בסיס שיש לו תפקידים שימושיים יום-יומיים. שולחן אוכל, כיסאות, ספות בסלון, ספריה ,מיטות ,ארונות, דלתות פנים של דלתות גמליאל. כל רהיט בפני עצמו יש תוכן פנימי משמעותי משלו ולאופן בו הוא מוצג בבית, הנפח שהוא תופס והמראה שלו, מעידים על האופן בו האדם תופס את הרהיט והיחס שלו לשימוש בו. ננסה לבחון את הרהיטים השונים, אלה שקיימים בכל בית וננסה להבין איך ניתן ללמוד מהרהיט על מהות הבית והמשפחה שחיה בו.

שולחן אוכל - אין ספק שמדובר ברהיט מרכזי ביותר. בית שיש בו שולחן גדול, שמוצב במקום מרכזי, הוא בית שמעניק חשיבות רבה לאוכל ולמה שהוא מסמל. שולחן גדול, שיכול להיפתח ולהכיל סועדים רבים, מייצג אנשים שאוהבים לארח, אוהבים לכנס חברים ובני משפחה סביב השולחן ורואים באכילה משותפת ןבחבור בין אנשים מרכיב חשוב בהתנהלות האישית והמשפחתית . ככל שהשולחן כבד ובעל נוכחות לרוב הוא תופס נפח מנטלי ופיזי בחיי היושבים בבית.

ספות סלון – הבחירה בספות הסלון מעידה על תרבות הפנאי והרגלי הבילוי המשפחתי. משפחה שנוהגת לשבת יחד בסלון לשיחות זורמות, לארח אירוח לא רשמי, תוך כדי נשנוש וישיבה ארוכה יבחרו בסלון רחב ונוח. הספות יהיו רכות ובעלות נוכחות. בבתים בהן הסלון לא מיועד לכינוס משפחתי אלא לצפייה משותפת או זוגית בטלוויזיה , נמצא ספה זוגית וכורסת טלוויזיה מתוחכמת. בבתים בהם נוהגים לארח בעיקר באופן יותר רשמי נמצא סלון אינטלגנטי ,בעל קווים נקיים וכורסאות בודדות.

ספריה- קל מאוד לזהות בית של אנשים דתיים או חרדים. בדרך כלל בבתים אלה נמצא ספריה גדולה ומהודרת עם דלתות זכוכית שמגנות על הספרים הכבדים מפני אבק.  בהרבה בתים הספרייה נמצאת בחדרי הילדים, בחדר עבודה או בחדר ייעודי לספרים. ככל שתושבי הבית יותר אינטלקטואלים ופתוחים כך הספרייה גדולה ותופסת יותר מקום משמעותי בעיצוב החלל.

חשוב לזכור, כאשר בוחרים ריהוט, חשוב לבדוק מה הם הצרכים המשפחתיים שלנו ומה מתאים לנו הן מבחינת הסגנון העיצובי והן מצד השימוש האופייני למשפחה. 

חזרה למאמרים